Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

4a w Rybniku

14 maja 2018 roku klasa 4a udała się na wycieczkę autobusem komunikacji miejskiej do Rybnika. Na placu Wolności spotkaliśmy się z kolegami z rybnickiej Szkoły Podstawowej nr 2, aby razem poznać ważne miejsca w tym mieście oraz rozegrać grę miejską.

Skierowaliśmy się deptakiem na plac Świętego Jana Pawła II pod Bazyliką, gdzie mieliśmy się okazję zapoznać z historią tego miejsca oraz wyjść na wieżę kościelną wysoką na 95 m! Dobra widoczność pozwoliła nam podziwiać panoramę Rybnika aż po jego granice.

Wędrując rybnickimi uliczkami szliśmy się na dalsze punkty naszej wycieczki: Kościółek Akademicki, „Halo Rybnik!”, Kościół p.w. Matki Bolesnej, Muzeum w Rybniku, pasaż przy placu Wolności, ulica Pocztowa, Zamek w Rybniku. Uczniowie obu szkół mieli za zadanie wykonać szkice obiektów, rozwiązać krzyżówki, odnaleźć herb, flagę Rybnika, Urząd Stanu Cywilnego, fontannę ze szczupakiem, sfotografować ważne obiekty, wysłuchać hejnał z Ratusza itd.

Była to nauka połączona z zabawą oraz mile spędzony razem czas!

Na zakończenie wyjazdu były również pyszne lody! Wróciliśmy do domu pełni wrażeń i nowych wiadomości o Naszej „małej ojczyźnie”.

Opiekunami wycieczki były p. Edyta Cwanek-Furtak i Iwona Sobik.

Galeria zdjęć

Powrót