Wydarzenia w CZERWCU
Co się wydarzy w czerwcu? czytaj dalej
Wydarzenia w MAJU 2018
Co się wydarzy w maju? czytaj dalej
Wydarzenia w KWIETNIU
Co się wydarzy w kwietniu? czytaj dalej
Wydarzenia w MARCU 2018
Co się wydarzy w marcu? czytaj dalej
WYDARZENIA W LUTYM 2018
Co się wydarzy w lutym? czytaj dalej

Trzecioklasiści w konkursach

Nasi trzecioklasiści w drugim półroczu mieli okazję zaprezentować zdobytą wiedzę w konkursach przedmiotowych. Chętni uczniowie wzięli udział w dwóch konkursach na szczeblu szkolnym: w konkursie matematycznym 26 stycznia i w konkursie ortograficznym 1 marca.

W konkursie matematycznym uczestniczyło 19 najlepszych matematyków z klasy 3a, b i c. Rozwiązując test musieli zmierzyć się z zadaniami o różnym stopniu trudności. Najlepiej poradzili sobie następujący uczniowie:
Witold Szostak 3c i Wiktoria Piecha 3a - I miejsce oraz Piotr Zniszczoł 3b – II miejsce.

W marcu zorganizowany został Gminny Konkurs Matematyczny, w którym reprezentowali nas zdobywcy pierwszego miejsca. Witek Szostak został jego finalistą i wziął udział w etapie trzecim, Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Z matematyką za pan brat”.

Z kolei uczestnicy konkursu ortograficznego musieli zmierzyć się z prawie dwustronnym tekstem o porach roku i uzupełnić luki w wyrazach wykazując się nie lada znajomością reguł ortograficznych.
Uczniowie klasy 3c Malwina Cudo i Daniel Wójcik okazali się najlepsi i to oni godnie reprezentowali nasza szkołę w gminnym etapie konkursu w Świerklanach. Daniel walczył nawet w dogrywce o 2 miejsce.

Ponadto uczniowie z klasy 3c - Agata Syrek, Daniel Wójcik i Witold Szostak - uczęszczający na zajęcia dodatkowe „EkoMatManiak” stworzyli 3 osobową drużynę, przygotowali się teoretycznie, praktycznie i wystartowali w Gminnym Konkursie Ekologiczno – Przyrodniczym klas 1-3 zdobywając II miejsce.

Wszystkim uczniom życzymy satysfakcji oraz dalszych sukcesów.

Galeria zdjęć

Powrót